Last updated  19 September 2021 17:02

Any result queries to RonCoScott@aol.com

Mid Lancs T & F League

Stanley Park Arena - Blackpool
19th September 2021

Under 13 Girls | Under 15 Girls | Under 17 Women | Senior Women

Under 13 Boys | Under 15 Boys | Under 17 Men | Senior Men


Click any title below to return to top of page.

Senior Men 100m
PosNo.NameClubPerf
1450Fawwaz MustaphaBlackburn Harriers11.3
2404Luke RamsdenPendle AC11.5
31170Jonathan RutterBlackpool Wyre & Fylde12.6
41514Dan EvansL'pool Pembroke & Sefton12.7
51348Harvey Van GeffenPendle AC12.9
6427Stuart HallBlackpool Wyre & Fylde AC15.5
......................................................................................................................................................

Senior Men 200m
PosNo.NameClubPerf
1404Luke RamsdenPendle AC23.1
2409Reece LawrenceBurnley AC23.9
3405Osasu Agho-PeterBurnley AC24.0
41348Harvey Van GeffenPendle AC26.5
5408Steve GoodwillBurnley AC26.7
6479Graham WebsterLytham St Annes RRC35.0
......................................................................................................................................................

Senior Men 400m
PosNo.NameClubPerf
1405Osasu Agho-PeterBurnley AC52.6
2409Reece LawrenceBurnley AC53.7
3421Michael Brent-ReidBlackpool Wyre & Fylde AC54.4
4408Steve GoodwillBurnley AC61.2
......................................................................................................................................................

Senior Men 800m
PosNo.NameClubPerf
1421Michael Brent-ReidBlackpool Wyre & Fylde AC2:04.5
2479Graham WebsterLytham St Annes RRC2:56.3
31470John BertenshawLytham St Annes RRC3:04.1
......................................................................................................................................................

Senior Men 1500m
PosNo.NameClubPerf
11523Oliver SutcliffeL'pool Pembroke & Sefton4:33.9
2479Graham WebsterLytham St Annes RRC6:12.9
......................................................................................................................................................

Senior Men 3000m
PosNo.NameClubPerf
11226Ross McKelviePreston Harriers9:46.8
2473Joe GreenwoodLytham St Annes RRC10:02.4
31302Martin SmythSouthport Waterloo AC11:00.7
4427Stuart HallBlackpool Wyre & Fylde AC11:33.7
51470John BertenshawLytham St Annes RRC13:09.8
......................................................................................................................................................

Senior Men 4x400m Relay
PosNo.NameClubPerf
1479.Lytham St Annes RRC5:12.2
......................................................................................................................................................

Senior Men Long Jump
PosNo.NameClubPerf
1456Kail SturgessBlackburn Harriers6.23
2450Fawwaz MustaphaBlackburn Harriers6.10
3459George Elliott WhittakerBlackburn Harriers5.71
41170Jonathan RutterBlackpool Wyre & Fylde5.36
5477Andrew McAllisterLytham St Annes RRC4.07
......................................................................................................................................................

Senior Men High Jump
PosNo.NameClubPerf
1459George Elliott WhittakerBlackburn Harriers1.55
......................................................................................................................................................

Senior Men Triple Jump
PosNo.NameClubPerf
1450Fawwaz MustaphaBlackburn Harriers12.54
21170Jonathan RutterBlackpool Wyre & Fylde11.35
......................................................................................................................................................

Senior Men Shot Putt
PosNo.NameClubPerf
1411Alan PlumbBurnley AC11.21
2401Dave AbernethyBarrow & Furness Striders10.95
3477Andrew McAllisterLytham St Annes RRC8.63
......................................................................................................................................................

Senior Men Discus Throw
PosNo.NameClubPerf
1401Dave AbernethyBarrow & Furness Striders34.50
2411Alan PlumbBurnley AC30.91
......................................................................................................................................................

Senior Men Javelin Throw
PosNo.NameClubPerf
1410Dion LinakerBurnley AC32.79
2427Stuart HallBlackpool Wyre & Fylde AC20.35
......................................................................................................................................................

Senior Men Hammer Throw
PosNo.NameClubPerf
1411Alan PlumbBurnley AC36.24
......................................................................................................................................................


Under 17 Men 100m
PosNo.NameClubPerf
1433Henry MansonBlackpool Wyre & Fylde AC11.7
21406James ThompsonChorley Athletic & Tri11.7
31232Lucas FarrenBarrow & Furness Striders12.3
41199Jefferson KongBlackpool Wyre & Fylde12.3
......................................................................................................................................................

Under 17 Men 200m
PosNo.NameClubPerf
1433Henry MansonBlackpool Wyre & Fylde AC23.8
21406James ThompsonChorley Athletic & Tri24.4
3412Robbie SmedleyBurnley AC24.4
41261Jack Paget-FowlerBlackburn Harriers28.1
5434Lucas MaylerBlackpool Wyre & Fylde AC29.5
......................................................................................................................................................

Under 17 Men 400m
PosNo.NameClubPerf
11232Lucas FarrenBarrow & Furness Striders55.4
21200Thomas FairhurstBlackpool Wyre & Fylde57.9
3434Lucas MaylerBlackpool Wyre & Fylde AC67.5
......................................................................................................................................................

Under 17 Men 800m
PosNo.NameClubPerf
11234Greg Barnard-MacKenzieBarrow & Furness Striders2:12.6
2449Thomas John MonksBlackburn Harriers2:14.0
3471James ReadL'pool Pembroke & Sefton2:15.6
41261Jack Paget-FowlerBlackburn Harriers2:21.3
5412Robbie SmedleyBurnley AC2:25.7
......................................................................................................................................................

Under 17 Men Long Jump
PosNo.NameClubPerf
1451Samuel MutomboBlackburn Harriers5.62
21232Lucas FarrenBarrow & Furness Striders5.45
3466Beau EganL'pool Pembroke & Sefton4.73
41261Jack Paget-FowlerBlackburn Harriers4.22
......................................................................................................................................................

Under 17 Men High Jump
PosNo.NameClubPerf
1467Jacob GarrityL'pool Pembroke & Sefton1.73
......................................................................................................................................................

Under 17 Men Triple Jump
PosNo.NameClubPerf
1451Samuel MutomboBlackburn Harriers12.04
21199Jefferson KongBlackpool Wyre & Fylde10.56
......................................................................................................................................................

Under 17 Men Shot Putt
PosNo.NameClubPerf
1418Aaron HolidayCarlisle Aspatria AC10.33
21449Toby NicholsonLancaster & Morecambe AC8.53
3424Ged DawesBlackpool Wyre & Fylde AC4.96
......................................................................................................................................................

Under 17 Men Discus Throw
PosNo.NameClubPerf
11449Toby NicholsonLancaster & Morecambe AC22.36
2424Ged DawesBlackpool Wyre & Fylde AC10.20
......................................................................................................................................................

Under 17 Men Javelin Throw
PosNo.NameClubPerf
1418Aaron HolidayCarlisle Aspatria AC24.03
......................................................................................................................................................

Under 17 Men Hammer Throw
PosNo.NameClubPerf
1418Aaron HolidayCarlisle Aspatria AC45.09
21449Toby NicholsonLancaster & Morecambe AC22.32
3424Ged DawesBlackpool Wyre & Fylde AC12.29
......................................................................................................................................................


Under 15 Boys 100m
PosNo.NameClubPerf
11258Daniel NuttallBlackburn Harriers12.1
21276Charlie UnsworthChorley Athletic & Tri12.4
31244Jacob FisherBlackburn Harriers12.4
4406Joseph BlandBurnley AC12.7
5429Rafferty EasthamBlackpool Wyre & Fylde AC13.4
6468Alex HutchinsL'pool Pembroke & Sefton15.2
......................................................................................................................................................

Under 15 Boys 200m
PosNo.NameClubPerf
11276Charlie UnsworthChorley Athletic & Tri24.7
21258Daniel NuttallBlackburn Harriers24.8
31244Jacob FisherBlackburn Harriers25.6
4406Joseph BlandBurnley AC25.7
5429Rafferty EasthamBlackpool Wyre & Fylde AC27.7
......................................................................................................................................................

Under 15 Boys 400m
PosNo.NameClubPerf
11275Oliver PalkChorley Athletic & Tri57.6
21324Evan WilliamsKirkby Milers59.1
3463Adam LinkPreston Harriers66.1
41279Thomas YoungChorley Athletic & Tri70.7
......................................................................................................................................................

Under 15 Boys 800m
PosNo.NameClubPerf
11472Matthew HoltonBlackpool Wyre & Fylde AC2:10.0
21324Evan WilliamsKirkby Milers2:22.5
31428Ethan BatemanBlackpool Wyre & Fylde AC2:47.0
......................................................................................................................................................

Under 15 Boys 1500m
PosNo.NameClubPerf
11277Jack LambChorley Athletic & Tri4:44.6
21298Oliver ThomsonLytham St Annes RRC5:07.1
3463Adam LinkPreston Harriers5:11.5
......................................................................................................................................................

Under 15 Boys Long Jump
PosNo.NameClubPerf
11258Daniel NuttallBlackburn Harriers5.11
21275Oliver PalkChorley Athletic & Tri4.93
31244Jacob FisherBlackburn Harriers4.44
4463Adam LinkPreston Harriers4.25
5462Matthew LinkPreston Harriers4.24
6429Rafferty EasthamBlackpool Wyre & Fylde AC4.17
71279Thomas YoungChorley Athletic & Tri4.10
......................................................................................................................................................

Under 15 Boys Shot Putt
PosNo.NameClubPerf
1419Joshua ReibbittCarlisle Aspatria AC8.89
21276Charlie UnsworthChorley Athletic & Tri8.15
3430Lucas JohnsonBlackpool Wyre & Fylde AC6.92
......................................................................................................................................................

Under 15 Boys Discus Throw
PosNo.NameClubPerf
1430Lucas JohnsonBlackpool Wyre & Fylde AC23.74
......................................................................................................................................................

Under 15 Boys Javelin Throw
PosNo.NameClubPerf
11275Oliver PalkChorley Athletic & Tri36.57
......................................................................................................................................................

Under 15 Boys Hammer Throw
PosNo.NameClubPerf
1419Joshua ReibbittCarlisle Aspatria AC42.71
2430Lucas JohnsonBlackpool Wyre & Fylde AC19.20
......................................................................................................................................................


Under 13 Boys 100m Heat 1
PosNo.NameClubPerfo/a
1445Mason BowmanBlackburn Harriers13.81
21305Charlie GarforthSouthport Waterloo AC14.12
31332Nathan PeprahChorley Athletic & Tri14.13
41219Aaron ConnellPreston Harriers14.54
5484Theo JonesBlackpool Wyre & Fylde AC16.58
......................................................................................................................................................

Under 13 Boys 100m Heat 2
PosNo.NameClubPerfo/a
11303Harry WilliamsSouthport Waterloo AC15.45
21438Jack SeniorBlackpool Wyre & Fylde AC15.76
31439Ewan LeitchBlackpool Wyre & Fylde AC15.87
4481Rhys RawcliffeHyndburn AC16.69
......................................................................................................................................................

Under 13 Boys 200m
PosNo.NameClubPerf
11332Nathan PeprahChorley Athletic & Tri28.6
21305Charlie GarforthSouthport Waterloo AC29.5
31303Harry WilliamsSouthport Waterloo AC32.7
......................................................................................................................................................

Under 13 Boys 800m
PosNo.NameClubPerf
11438Jack SeniorBlackpool Wyre & Fylde AC2:38.8
21303Harry WilliamsSouthport Waterloo AC2:41.3
31239George CamaraBlackburn Harriers2:41.4
41305Charlie GarforthSouthport Waterloo AC2:54.0
51253Loucas LancashireBlackburn Harriers3:00.5
......................................................................................................................................................

Under 13 Boys 1500m
PosNo.NameClubPerf
11140Toby AclandKendal AAC5:24.0
2455Callum SingletonBlackburn Harriers5:25.1
31439Ewan LeitchBlackpool Wyre & Fylde AC5:53.9
41465Lucas CookePreston Harriers5:57.1
......................................................................................................................................................

Under 13 Boys 75m Hurdles
PosNo.NameClubPerf
11239George CamaraBlackburn Harriers12.6
2457Felix ThompsonBlackburn Harriers17.0
3484Theo JonesBlackpool Wyre & Fylde AC19.2
......................................................................................................................................................

Under 13 Boys Long Jump
PosNo.NameClubPerf
11332Nathan PeprahChorley Athletic & Tri4.42
21219Aaron ConnellPreston Harriers4.34
31438Jack SeniorBlackpool Wyre & Fylde AC3.46
41465Lucas CookePreston Harriers3.29
......................................................................................................................................................

Under 13 Boys High Jump
PosNo.NameClubPerf
11219Aaron ConnellPreston Harriers1.25
......................................................................................................................................................

Under 13 Boys Shot Putt
PosNo.NameClubPerf
11239George CamaraBlackburn Harriers5.62
2481Rhys RawcliffeHyndburn AC3.77
......................................................................................................................................................

Under 13 Boys Javelin Throw
PosNo.NameClubPerf
11253Loucas LancashireBlackburn Harriers25.25
21217Willson ParnellPreston Harriers22.83
3457Felix ThompsonBlackburn Harriers21.32
4445Mason BowmanBlackburn Harriers18.13
51465Lucas CookePreston Harriers15.23
6484Theo JonesBlackpool Wyre & Fylde AC14.21
......................................................................................................................................................


Senior Women 100m
PosNo.NameClubPerf
11343Anita SaundersPendle AC13.8
2437Chloe ParsonsBlackpool Wyre & Fylde AC14.3
31297Kirsten BurnettLytham St Annes RRC18.1
......................................................................................................................................................

Senior Women 200m
PosNo.NameClubPerf
11343Anita SaundersPendle AC28.5
21297Kirsten BurnettLytham St Annes RRC37.4
......................................................................................................................................................

Senior Women 400m
PosNo.NameClubPerf
1470Zoe PayneL'pool Pembroke & Sefton70.0
21295Laura PurdyL'pool Pembroke & Sefton74.5
3475Jen HillLytham St Annes RRC76.5
4426Julie HallBlackpool Wyre & Fylde AC80.2
......................................................................................................................................................

Senior Women 800m
PosNo.NameClubPerf
1475Jen HillLytham St Annes RRC2:51.9
21471Catherine CarrdusLytham St Annes RRC2:54.8
......................................................................................................................................................

Senior Women 1500m
PosNo.NameClubPerf
11471Catherine CarrdusLytham St Annes RRC5:54.9
2426Julie HallBlackpool Wyre & Fylde AC6:10.0
......................................................................................................................................................

Senior Women 3000m
PosNo.NameClubPerf
11471Catherine CarrdusLytham St Annes RRC12:07.9
2475Jen HillLytham St Annes RRC12:22.9
31297Kirsten BurnettLytham St Annes RRC14:49.2
......................................................................................................................................................

Senior Women Long Jump
PosNo.NameClubPerf
1470Zoe PayneL'pool Pembroke & Sefton4.54
21343Anita SaundersPendle AC4.53
31383Poppy Mae-PreeceBlackburn Harriers4.42
41512Debbie DasseL'pool Pembroke & Sefton4.29
51527Jayden TrubshawL'pool Pembroke & Sefton4.11
61517Isobel MorganL'pool Pembroke & Sefton3.74
......................................................................................................................................................

Senior Women High Jump
PosNo.NameClubPerf
11512Debbie DasseL'pool Pembroke & Sefton1.56
......................................................................................................................................................

Senior Women Triple Jump
PosNo.NameClubPerf
11527Jayden TrubshawL'pool Pembroke & Sefton8.92
21512Debbie DasseL'pool Pembroke & Sefton8.56
31517Isobel MorganL'pool Pembroke & Sefton7.91
......................................................................................................................................................

Senior Women Shot Putt
PosNo.NameClubPerf
11169Nia RutterBlackpool Wyre & Fylde10.49
21415Susan BallBlackpool Wyre & Fylde AC7.34
31416Michelle BeardBlackpool Wyre & Fylde AC7.05
41383Poppy Mae-PreeceBlackburn Harriers6.87
5437Chloe ParsonsBlackpool Wyre & Fylde AC5.76
......................................................................................................................................................

Senior Women Discus Throw
PosNo.NameClubPerf
11415Susan BallBlackpool Wyre & Fylde AC24.30
21416Michelle BeardBlackpool Wyre & Fylde AC21.54
31169Nia RutterBlackpool Wyre & Fylde18.85
4407Helen GoodwillBurnley AC15.91
......................................................................................................................................................

Senior Women Javelin Throw
PosNo.NameClubPerf
1413Lydia StanfieldBurnley AC30.32
21169Nia RutterBlackpool Wyre & Fylde22.95
31383Poppy Mae-PreeceBlackburn Harriers21.17
......................................................................................................................................................

Senior Women Hammer Throw
PosNo.NameClubPerf
11415Susan BallBlackpool Wyre & Fylde AC24.71
21416Michelle BeardBlackpool Wyre & Fylde AC22.22
3407Helen GoodwillBurnley AC19.38
......................................................................................................................................................


Under 17 Women 100m Heat 1
PosNo.NameClubPerfo/a
1452Abbey RileyBlackburn Harriers13.21
21316Sierra JallohSouthport Waterloo AC13.32
31402Ayesha AbdullahiChorley Athletic & Tri13.64
41351Kasie MitchellPendle AC13.85
51197Iona CossensBlackpool Wyre & Fylde13.96
61505Aimee ClareKirkby Milers AC14.711
......................................................................................................................................................

Under 17 Women 100m Heat 2
PosNo.NameClubPerfo/a
11340Olivia MorganSouthport Waterloo AC13.43
2432Jas LoveridgeBlackpool Wyre & Fylde AC14.07
3422Holly BrookeBlackpool Wyre & Fylde AC14.18
4416Izabella SpensleyKendal AAC14.19
51350Caitlin BowdenPendle AC14.210
......................................................................................................................................................

Under 17 Women 200m
PosNo.NameClubPerf
11316Sierra JallohSouthport Waterloo AC27.1
21351Kasie MitchellPendle AC29.0
31402Ayesha AbdullahiChorley Athletic & Tri29.0
41350Caitlin BowdenPendle AC29.7
51231Ishana MohanBarrow & Furness Striders29.9
6416Izabella SpensleyKendal AAC30.0
71285Chloe MolyneuxChorley Athletic & Tri32.3
......................................................................................................................................................

Under 17 Women 300m
PosNo.NameClubPerf
1442Jo Upton FletcherBlackpool Wyre & Fylde AC44.7
21340Olivia MorganSouthport Waterloo AC44.7
31195Gracie RutterBlackpool Wyre & Fylde44.8
......................................................................................................................................................

Under 17 Women 1500m
PosNo.NameClubPerf
11522Kate SutcliffeL'pool Pembroke & Sefton5:27.2
2435Millie OldhamBlackpool Wyre & Fylde AC6:58.9
......................................................................................................................................................

Under 17 Women 4x100m Relay & SW 4x100m Relay
PosNo.NameClubPerf
1422.Blackpool Wyre & Fylde AC53.5
......................................................................................................................................................

Under 17 Women Long Jump
PosNo.NameClubPerf
11402Ayesha AbdullahiChorley Athletic & Tri4.45
21505Aimee ClareKirkby Milers AC4.26
31351Kasie MitchellPendle AC4.08
41195Gracie RutterBlackpool Wyre & Fylde4.03
5452Abbey RileyBlackburn Harriers4.00
61197Iona CossensBlackpool Wyre & Fylde3.85
71350Caitlin BowdenPendle AC3.80
8416Izabella SpensleyKendal AAC3.65
......................................................................................................................................................

Under 17 Women High Jump
PosNo.NameClubPerf
11520Millie O'HanlonL'pool Pembroke & Sefton1.50
21195Gracie RutterBlackpool Wyre & Fylde1.40
......................................................................................................................................................

Under 17 Women Shot Putt
PosNo.NameClubPerf
11409Blythe CordwellChorley Athletic & Tri8.55
21285Chloe MolyneuxChorley Athletic & Tri7.90
31419Talia BallBlackpool Wyre & Fylde AC7.15
......................................................................................................................................................

Under 17 Women Discus Throw
PosNo.NameClubPerf
11419Talia BallBlackpool Wyre & Fylde AC11.88
......................................................................................................................................................

Under 17 Women Javelin Throw
PosNo.NameClubPerf
11453Emily SimLancaster & Morecambe AC31.02
2469Roisin O'ConnorL'pool Pembroke & Sefton27.05
31285Chloe MolyneuxChorley Athletic & Tri24.41
41505Aimee ClareKirkby Milers AC17.75
5437Chloe ParsonsBlackpool Wyre & Fylde AC16.30
......................................................................................................................................................

Under 17 Women Hammer Throw
PosNo.NameClubPerf
11409Blythe CordwellChorley Athletic & Tri32.25
21419Talia BallBlackpool Wyre & Fylde AC25.48
31453Emily SimLancaster & Morecambe AC24.14
......................................................................................................................................................


Under 15 Girls 100m Heat 1
PosNo.NameClubPerfo/a
1415Kira JonesKendal AAC12.61
2464Queenivette NgutaPreston Harriers12.72
31266Millee SchofieldBlackburn Harriers13.43
41422Millie TurnerBlackpool Wyre & Fylde AC13.44
5436Sinead O'NeilBlackpool Wyre & Fylde AC13.55
6431Katie LongbottomBlackpool Wyre & Fylde AC16.012
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls 100m Heat 2
PosNo.NameClubPerfo/a
11187Grace OatesBlackpool Wyre & Fylde13.96
2438Harriet RileyBlackpool Wyre & Fylde AC13.97
31229Gretta MortonBarrow & Furness Striders14.18
41287Erika CornsBurnley AC14.89
51247Isabelle HartleyBlackburn Harriers15.110
6480Rubie LinleyBlackpool Wyre & Fylde AC15.211
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls 200m Heat 1
PosNo.NameClubPerfo/a
1464Queenivette NgutaPreston Harriers26.11
2436Sinead O'NeilBlackpool Wyre & Fylde AC27.72
31229Gretta MortonBarrow & Furness Striders28.95
4438Harriet RileyBlackpool Wyre & Fylde AC29.77
51287Erika CornsBurnley AC30.89
61247Isabelle HartleyBlackburn Harriers31.010
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls 200m Heat 2
PosNo.NameClubPerfo/a
11422Millie TurnerBlackpool Wyre & Fylde AC28.03
21187Grace OatesBlackpool Wyre & Fylde28.14
31182Marcia RutterBlackpool Wyre & Fylde29.06
41183Rosie WalshBlackpool Wyre & Fylde30.28
51230Honor MortonBarrow & Furness Striders31.411
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls 300m
PosNo.NameClubPerf
11266Millee SchofieldBlackburn Harriers44.1
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls 800m
PosNo.NameClubPerf
11294Sarah YatesL'pool Pembroke & Sefton2:38.9
21230Honor MortonBarrow & Furness Striders2:43.3
31186Louisa BradburnBlackpool Wyre & Fylde2:44.3
4440Megan TipplerBlackpool Wyre & Fylde AC2:51.3
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls 1500m
PosNo.NameClubPerf
11413Kate CollinKendal AAC5:12.0
21425Gracie ScottBlackpool Wyre & Fylde AC5:39.8
31459Natasha CookePreston Harriers5:45.0
41185Ella LeonardBlackpool Wyre & Fylde5:46.7
5482Heidi Sagar-MossHyndburn AC5:56.8
6423Madison CroftBlackpool Wyre & Fylde AC6:23.9
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls 75m Hurdles
PosNo.NameClubPerf
1461Evie KettPreston Harriers11.9
2415Kira JonesKendal AAC12.6
31182Marcia RutterBlackpool Wyre & Fylde13.2
41247Isabelle HartleyBlackburn Harriers14.8
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls 4x100m Relay
PosNo.NameClubPerf
11422.Blackpool Wyre & Fylde AC53.7
2464Preston Harriers59.7
......................................................................................................................................................

Preston Harriers
11287Erika CornsBurnley AC4.1
21182Marcia RutterBlackpool Wyre & Fylde3.8
31459Natasha CookePreston Harriers3.5
4483Katie LongbottomBlackpool Wyre & Fylde AC3.4
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls High Jump
PosNo.NameClubPerf
1415Kira JonesKendal AAC1.58
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls Shot Putt
PosNo.NameClubPerf
1464Queenivette NgutaPreston Harriers9.26
21283Alice LambChorley Athletic & Tri8.44
3465Eleanor Norris-JonesPreston Harriers7.75
41211Ella JohnsonPreston Harriers7.42
51422Millie TurnerBlackpool Wyre & Fylde AC6.68
6482Heidi Sagar-MossHyndburn AC6.39
71273Kady ThompsonBlackburn Harriers6.36
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls Discus Throw
PosNo.NameClubPerf
1465Eleanor Norris-JonesPreston Harriers22.25
21211Ella JohnsonPreston Harriers17.10
31273Kady ThompsonBlackburn Harriers15.83
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls Javelin Throw
PosNo.NameClubPerf
11273Kady ThompsonBlackburn Harriers20.16
21425Gracie ScottBlackpool Wyre & Fylde AC19.06
3465Eleanor Norris-JonesPreston Harriers18.28
41211Ella JohnsonPreston Harriers16.50
51186Louisa BradburnBlackpool Wyre & Fylde13.00
......................................................................................................................................................

Under 15 Girls Hammer Throw
PosNo.NameClubPerf
11510Margaret-Isobel CaseyL'pool Pembroke & Sefton23.61
......................................................................................................................................................


Under 13 Girls 100m Heat 1
PosNo.NameClubPerfo/a
11307Joni DunneSouthport Waterloo AC14.21
21172Camilla CoupeBlackpool Wyre & Fylde14.22
31432Emily FordBlackpool Wyre & Fylde AC14.83
41143Isla RobertsLancaster & Morecambe AC14.84
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls 100m Heat 2
PosNo.NameClubPerfo/a
11431Abbie ElyBlackpool Wyre & Fylde AC15.05
21207Eva WhitesidePreston Harriers15.46
3402Maisie WallaceChorley Athletic & Tri15.87
4460Emily GallagherPreston Harriers16.08
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls 100m Heat 3
PosNo.NameClubPerfo/a
1441Natasha TrajanovskiBlackpool Wyre & Fylde AC14.99
21204Emilia SimpsonPreston Harriers15.310
31282Eleanor AmesChorley Athletic & Tri15.511
41407Olivia HughesChorley Athletic & Tri16.012
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls 200m
PosNo.NameClubPerf
11228Mahya MohanBarrow & Furness Striders29.2
21172Camilla CoupeBlackpool Wyre & Fylde30.0
3441Natasha TrajanovskiBlackpool Wyre & Fylde AC31.0
4478Jessica McNivenLytham St Annes RRC31.5
51432Emily FordBlackpool Wyre & Fylde AC31.6
61207Eva WhitesidePreston Harriers32.3
7460Emily GallagherPreston Harriers34.5
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls 800m
PosNo.NameClubPerf
11228Mahya MohanBarrow & Furness Striders2:37.6
21307Joni DunneSouthport Waterloo AC2:38.4
31435Kristy LeitchBlackpool Wyre & Fylde AC2:43.7
41177Jemima BradburnBlackpool Wyre & Fylde2:49.1
5420Ronnie Abbott-MarshBlackpool Wyre & Fylde AC2:55.9
6402Maisie WallaceChorley Athletic & Tri3:01.5
7425Madison DixonBlackpool Wyre & Fylde AC3:19.1
81407Olivia HughesChorley Athletic & Tri3:33.6
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls 1500m
PosNo.NameClubPerf
11130Anna CobleyKendal AAC5:16.0
21306Layla GrahamSouthport Waterloo AC5:20.4
31434Aimee HarlingBlackpool Wyre & Fylde AC5:20.4
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls 70m Hurdles
PosNo.NameClubPerf
11205Lyra StretchPreston Harriers12.3
21242Hannah DaviesBlackburn Harriers12.5
31282Eleanor AmesChorley Athletic & Tri15.3
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls 4x100m Relay
PosNo.NameClubPerf
11432.Blackpool Wyre & Fylde AC60.1
21205.Preston Harriers64.1
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls Long Jump
PosNo.NameClubPerf
11172Camilla CoupeBlackpool Wyre & Fylde4.12
21432Emily FordBlackpool Wyre & Fylde AC3.72
31204Emilia SimpsonPreston Harriers3.61
41143Isla RobertsLancaster & Morecambe AC3.56
51282Eleanor AmesChorley Athletic & Tri3.50
61307Joni DunneSouthport Waterloo AC3.45
7441Natasha TrajanovskiBlackpool Wyre & Fylde AC3.18
81242Hannah DaviesBlackburn Harriers3.17
91434Aimee HarlingBlackpool Wyre & Fylde AC3.05
101407Olivia HughesChorley Athletic & Tri2.60
111206Hollie JohnsonPreston Harriers2.47
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls High Jump
PosNo.NameClubPerf
11205Lyra StretchPreston Harriers1.30
21204Emilia SimpsonPreston Harriers1.25
31143Isla RobertsLancaster & Morecambe AC1.20
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls Shot Putt
PosNo.NameClubPerf
11510Margaret-Isobel CaseyL'pool Pembroke & Sefton6.65
21205Lyra StretchPreston Harriers6.65
31431Abbie ElyBlackpool Wyre & Fylde AC6.02
41430Tillie CalvertBlackpool Wyre & Fylde AC4.52
51206Hollie JohnsonPreston Harriers4.16
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls Discus Throw
PosNo.NameClubPerf
11430Tillie CalvertBlackpool Wyre & Fylde AC8.27
......................................................................................................................................................

Under 13 Girls Javelin Throw
PosNo.NameClubPerf
11242Hannah DaviesBlackburn Harriers18.69
21431Abbie ElyBlackpool Wyre & Fylde AC13.45
31207Eva WhitesidePreston Harriers11.30
4460Emily GallagherPreston Harriers9.80
51306Layla GrahamSouthport Waterloo AC9.34
61206Hollie JohnsonPreston Harriers9.16
71430Tillie CalvertBlackpool Wyre & Fylde AC8.61
......................................................................................................................................................